matkakorraldajaid
veeohutus
 
 
 

Kes me sellised oleme?

                                         

 

Kanuumatkade sünnilugu ulatub rohkem kui viieteistkümne aasta taha ning sai alguse ühe sõpruskonna soovist veeta vaba aega just nii, nagu endale kõige rohkem meeldib. Aktiivne puhkus oli just see, mida vajasime. Esimene mõte oli matkad ja kanuu. Esimene kanuumatk ei unune kunagi. Räägitakse, et inimesed, kes suudavad ühendada oma töö ja hobi, on tulemustes parimad. Aeg on näidanud, et meie tegemised meeldivad sama palju ka teistele ning paljudest klientidest on saanud püsikliendid ning mis veelgi parem - head sõbrad.

Kuusteist aastat tagasi tähendas kanuumatk tavaliselt Ahja jõge. Meie katsusime ühena esimestest seda mõistet laiendada. Nüüd ei ole meile enam võõras ükski kanuutatav jõgi Eestis. Peagi jäi puhkuse veetmisest Eestist väheseks. Sai soetatud väike buss ja alustatud kombineeritud matkadega Slovakkiasse (kanuumatk, jalgsimatk, rattamatk ja rafti parve matk).Ikka selleks, et ka endal oleks vabadus nautida seda, mida pakub tõeliselt kärestikuline jõgi,  matkamine mägedes, jalgratta ning jalgsi matkad hõredas õhus. Esimesed raftingud Slovakkias viisid mõttele soetada ka endile üks parv ja alustada esimesena Eestis raftingu pakkumist ka teistele huvilistele. Praeguseks oleme bussi reisidest Slovakkiasse küll loobunud aga raftingut Eestis korraldame edasi.

2013 hooajal on laevastikus 60 kanuud ja erinevaid rafti parvesid kokku 8. Igal aastal oleme paar parve välja vahetanud uuemate ja paremata vastu. Kui me kõik need kanuud ja parved korraga kasutusele võtame, paneme veele kokku rohkem kui 250 inimest. Kõigile neile on loomulikult ka mõla kätte japääste vest selga anda. Meie töö ja hobi ei piirdu aga vaid kanuusõiduga ning nii korraldame üritusi alates veinikoolitusest lõpetades langevarjuhüpetega. Äärmuste vahele mahuvad parvematkad, rafting (mida pakkusime klientidele esimestena Eestis), loodusmatkad, maasturisafarid, geopeitus, kaljuronimine, firmade suvepäevad jpm.                                             

On tore, et meie teenuseid kasutavad nii pere- ja sõpruskonnad kui firmad ja suurkorporatsioonid. Tänu sellele oleme omandanud väärtusliku kogemustepagasi väike- ja suurürituste korraldamisel. Järjest sagedamini ütlevad kliendid: "Korraldage meile midagi huvitavat, te ju teate ise kõige paremini, mis meile meeldib." Et latt on kõrgele seatud, tuleb iga aasta pakkuda midagi täiesti uut, mis paneb leiutama, investeerima ja uusi põnevaid paiku otsima ja annab tegemistele uut hoogu.

See ongi Kanuumatkade põhimõte - olla alati huvitav, nii klientidele kui iseendale.

Toomas Pannal
eestvedaja