matkakorraldajaid
veeohutus
 
 
 

Jaht Eesti moodi!

 Geopeituse ajalugu sai alguse 3. mail 2000, paar päeva pärast seda, kui USA sõjavägi lõpetas GPS signaali segamise tehes selle kättesaadavaks tsiviilkasutajatele. Tänu sellele said kõik GPS seadme omanikud oma asukohta mõnemeetrise täpsusega määrama hakata.

Täpsus tava seadmetel jääb siiski olenevalt levist 5 - 10 meetri kanti, ehk olles jõudnud GPS i poolt näidatud punkti on otsitav „aare“ 10 meetri raadiuses. Tihedas metsas võib seade ka rohkem eksida.

 Üldisemas plaanis tähendab geopeitus isetoimivat mängu, kus keegi peidab ära millegi ning annab koordinaadid osalejatele. Geopeitus võimaldab kindla eesmärgiga mööda põnevaid kohti ringi kolada aga ka seikluslikku mängu kasvõi Teie tagahoovis, vanalinnas, kodu lähedases metsatukas – ükskõik kus.

 Meie geopeitus ei põhine kindlal sissetöötatud rajal, vaid iga kliendi jaoks koostatakse just tema üritusega kokku sobiv ja põnev plaan. Kontrollpunktid peidetakse hoolikalt valitud kohtadesse ning võistkonnad asuvad seda GPS seadmetega varustatult otsima. Mäng sobib nii vabalt valitud kohale looduses kui linnas aga ka näiteks ridamisi lahendusi otsides õhtuse kohtumispaiga leidmiseks. Seega - "aarde" mõõtmetel piire pole.

 Geopeitus sarnaneb veidikene autos naviga sõitmisele. On koordinaadid mis on sisestatud seadmesse ja seade sisuliselt juhatab soovitud punkti. Vahe vaid selles, et see seade juhatab otse linnulennult läbi metsa, üle jõe või raba. Ise peate sobiva raja valima. GPS ei saa aru kas teele jääb kellegi hoov, plank või maja millest tuleb ümber minna. Sama on auto naviga kui valite offroad reśiimi.

Geopeituse võib ühendada ka mingi tegevusega. Näiteks saab geopeituse kontrollpunktidest vihjeid koha kohta kus toimud õhtune kokkusaamine. Kontrollpunktidesse võib panna ka temaatilisi küsimusi kas siis sündmuse tellija fkohta või küsimusi koolitusel läbitud teemadest.

Kui on lapsed või lapsemeelsed metsas, siis anname neile kaasa GPS saatja (sama seade mida kasutatakse jahikoerte jälgimiseks). See saatja saadab meile pidevalt signaali osalejate asukohaga mida meie näeme oma arvuti ekraanilt. Nii kaua kui kogu grupp püsib koos on nad kõik lihtsalt leitavad.

 

Geopeituse hind algab 10.- eurost inimene. Kõik sõltub kuhu soovite mängu tellida ja kui erilsit raga koostada ja kui palju on osalejaid.

Hinnas:

- Istrueerimine

- Gps seadmed igale teamile

- Võitjatele auhinnad.