matkakorraldajaid
veeohutus
 
 
 

Mine metsa!

Talvesafari ja suusa- või räätsamatk Koitjärve rabas.

Koguneme Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse parklas. Kui kõik osalejad on valmis istume 6x6 ZIL 131 tüüpi militaarveoauto reisijate veoks kohaldatud kasti. Kastil on akendega kate ja seega on väljavaade tagatud ning õues vaitsevatest külmakraadidest ja tuulest ei ole lugu. Vajadusel jagame osalejatele ka tekke.

Sõidame läbi Kõrvemaa kauni looduse Koitjärve raba äärde. MAsina võimekus on piisav ka meetrise lumekihi läbimiseks. Retkel on kaasas matkajuht kes räägib paikkonna ajaloost, kultuurisloost ja loodusest.

Koitjärve raba äärest alustame umbes 4 kilomeetrise suusamatkaga. Osalejatele on laiad kõikdele matkajalatsitele sobivate klambritega suusad. Tegu on rahuliku matkaga ja vähem treenitud ei pea liigset pingutust kartma.

Peale paaritunnist rahulikku suusamatka jõuame meid ootavate autode juurde. Joome kuuma jooki ja küpsetame lõkkel vorsti. Tagasisõidul valgustavad pimedat metsaalust autode külgedele paigutatud tuled.

Lumevaesel ajal on suuskade asemel räätsad. Pimedas matkates kõikidele osalejatele pealambid. Koos suuskadega anname ka säärised.

Grupi suurus 20 kuni 60 inimest.